30 Ağustos 2016 Salı

 HALFON VE DOSTLUĞUMUZ/KARDEŞLİĞİMİZ

HALFON, YAŞAMIMDA İZİ OLAN VE  SÜREGİDEN OKUL ARKADAŞLARIMDAN BİRİSİ. GAZİANTEP’TE BAŞLADIĞIM EĞİTİM-ÖĞRETİM SÜRECİMİN, ORTAÖĞRENİM AYAĞINDA,ORTAOKUL 1.SINIFINDA BİR ARAYA GELDİK VE TÜM ORTAÖRENİM SÜRECİNİ BİRLİKTE YAŞADIK VE BAŞARDIK. HALFON’UN OKUL NUMARASI 338, BENİM İSE 341 İDİ. AYNI SIRAYI PAYLAŞIR, DERSLERDE VE SINAVLARDA TATLI BİR YARIŞMA İÇİNDE OLURDUK. BENİM CİDDİYE ÇALAN BİR YÜZÜM, HALFON’UN İSE HER ZAMAN GÜLEN BİR GÖRÜNTÜSÜ VARDI.

DOSTLUĞUMUZ/KARDEŞLİĞİMİZ, LİSEDEN SONRA, BENİM ANKARA’DA YERLEŞMEMDEN SONRA DA SÜRDÜ. BEN AKADEMİK MESLEĞİ SEÇMİŞ, HALFON İSE,BABA MESLEĞİ TİCARET YAŞAMINA ATILMIŞTI. VE YAŞAMINI ELİZA İLE BİRLEŞTİRMİŞTİ. ÜLKEMİZİN ALT-ÜST OLDUĞU 1970’Lİ YILLARDA YAŞANAN ANARJİ, HALFON VE AİLESİNİ ÖNCE İSTANBUL’A SAVURDU, SONRASINDA İSE, ONLARIN ÜLKEMİZDEN KOPARAK İSRAİL’E GÖÇ ETMESİ SONUCUNU DOĞURDU. BU ARADA ÇOLUK-ÇOÇUĞA KATIŞTILAR.

HALFON İLE YENİDEN BULUŞMAMIZ, 2006’DA GERÇEKLEŞTİ.İSTANBUL’DAN TELEFON ETTİ VE BİZ ONLARI YENİŞAKRAN’DA KONUK ETTİK. BU ARADA SAĞLIĞINI YİTİRMİŞ, ANÜS KANSERİNE KARŞI SAVAŞIM VERİYORDU. DAHA SONRA  BİRİ İSTANBUL’DA, ÖTEKİSİ TEL-AVİV VE KUDÜS’TE OLMAK ÜZERE BİRLİKTE OLDUK. VE 2012 YILININ 30 AĞUSTOS GÜNÜ YAŞAMA VEDA ETTİĞİNİ,BİZİ ÖKSÜZ BIRAKTIĞINI, SON NEFESİNE KADAR KENDİSİNİN SEVGİLİSİ OLMA BECERİSİNİ GÖSTERMİŞ OLAN YAŞAM YOLDAŞI ELİZA HABER VERDİ. BU HABER,BİZİ CAN EVİMİZDEN VURDU.EVİMİZDEN BİR CENAZE ÇIKMIŞ GİBİ OLDUK.

SEVGİLİ HALFON KARDEŞİM,

ARAMIZDAN AYRILIŞININ ÜZERİNDEN 4 YIL GEÇTİ. SEVGİLİ YAŞAM YOLDAŞIN ELİZA, ÇOCUKLARINIZ, TORUNLARINIZLA BİRLİKTE, SENİ YAŞATMAK, SENİN YOKLUĞUNU GİDERMEK İÇİN ÇIRPINIP DURUYOR. O,SENİN BİZE EMANET ETTİĞİN BİR KARDEŞİMİZ. ÇOCUKLARINIZ BİZLERİN DE ÇOCUKLARI. RAHAT UYU. SENİN YOKLUĞUNU, SENİ ANARAK, YAŞATARAK GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ.

KARDEŞİN ZERGÜN-MUSTAFA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder